Zarejestruj / Zaloguj

Implanty stomatologiczne - diagnostyka i planowanie leczenia

implanty stomatologiczne
Decydując się na leczenie implantologiczne warto jest mieć na uwadze fakt, iż jest to procedura składająca się z się z dwóch zasadniczych etapów. Pierwszego polegającego na ustaleniu całego procesu leczenia oraz przeprowadzeniu chirurgicznego zabiegu. Jak również z etapu drugiego, gdzie główną rolę odgrywa protetyk.

Komentarze (2) Czytaj całość…

Implanty stomatologiczne - odbudowa zębów za pomocą korony porcelanowej

korona porcelanowa
Leczenie implantologiczne powiązane jest z wieloetapowym wykonywaniem zabiegów. Polega ono na wszczepieniu implnatów w szczękę/żuchwę, następnie założeniu śrub gojących i na samym końcu umocowaniu odpowiednich rozwiązań protetycznych.


Implanty - wskazania i przeciwwskazania

implanty
Jeśli macie Państwo braki w uzębieniu lub nie posiadacie go wcale, to sygnał aby jak najszybciej poddać się terapii implantologicznej. Należy pamiętać o tym, że im dłużej zwlekamy z rozpoczęciem leczenia tym gorzej.  

Komentarze (3) Czytaj całość…

Implant jako kompleks dziewięciu elementów

implant
Aby lepiej zrozumieć wpływ na przyleganie powierzchni implantu do kości żuchwy lub szczęki oraz „pracę” implantu w żywym organiźmie, należy spojrzeć na implant jako kompleks dziewięciu elementów, które połączone ze sobą dają jedną całość i wspólnie funkcjonują.  


Nowe niezniszczalne zęby

implanty
Implanty to inaczej wszczepy, które zastępują korzeń zęba.
Współczesne implanty to tytanowe śruby, wkręty posiadające kształt stożka lub walca, które w czasie chirurgicznego zabiegu zostają umieszczone w kościach szczęki górnej lub dolnej. Zastępują korzenie brakujących zębów.

Komentarze (10) Czytaj całość…

Implanty ortodontyczne (Mini-screws) - ogólna charakterystyka ich zastosowania

implanty_ortodontyczne
Zaburzona płaszczyzna zgryzowa oraz zbyt ścieśnione zęby prowadzą do wielu zaburzeń związanych z funkcjonowaniem organizmu człowieka. Ponadto nierówne zęby, nieprawidłowo ustawione nie są z pewnością ozdobą nikogo.

Komentarze (2) Czytaj całość…

Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie