Zarejestruj / Zaloguj

Proteza mocowana na implantach - sposób na dobre przymocowanie trzecich ...

proteza na implantach
Utrata zębów jest nieuniknionym efektem procesów starzenia. Jednak można je również trwale stracić na skutek chorób (np. paradontozy) lub nieszczęśliwych wypadków. Z pewnością osoby po 65 – 70 roku życia łatwiej godzą się z utratą zębów niż osoby bardzo młode, które często z powodu utraty zębów popadają w prawdziwą rozpacz. Załamanie i depresję potęguje również niezbyt ciekawa perspektywa noszenia protez, których noszenie często powoduje dyskomfort.


Implanty - ogólna charakterystyka

implanty zębów
Utrata zębów jest nieuniknionym efektem procesu starzenia. Jedni „gubią” zęby bardzo wcześnie, zaś inni relatywnie później. Niestety starzenie, to nie jedyny powód, dlaczego ludzie mają ubytki w uzębieniu. Na stosunkowo szybką utratę zębów, nawet w bardzo młodym wielu może złożyć się szereg czynników m.in. choroby dziąseł, kości, czy też nieszczęśliwe wypadki.

Komentarze (2) Czytaj całość…

Implanty - trochę historii

histora implantologii
Patrząc na historię ludzkości, można jednoznacznie stwierdzić, iż na każdym kroku człowiek próbował naśladować naturę. Problem utraty zębów i liczne próby zastępowania ich innymi materiałami, znane były od kilku tysięcy lat.

Komentarze (3) Czytaj całość…

Implanty stomatologiczne - w przypadku rozległych braków zębowych

implanty stomatologiczne
Implanty stomatologiczne to tytanowe wszczepy o kształcie śruby lub cylindra, których zadaniem jest umocowanie się na kościach szczękowych celem utrzymania później mocowanych koron, mostów lub protez (powyższy opis jest bardzo uproszczony). Są one, więc doskonałym rozwiązaniem dla osób, które utraciły zęby i chcą czuć się komfortowo i bezpiecznie w każdej sytuacji, nie bojąc się, że proteza obluzuje się.

Komentarze (2) Czytaj całość…

Implanty stomatologiczne - ogólna charakterystyka procesu leczenia

implanty stomatologiczne
Implanty stosowane są w przypadku utraty całego zęba celem jego odtworzenia. Mają one kształt zbliżony do korzenia zębowego. Jedne wyglądają jak pełne śruby z gwintem, inne zaś przypominają gładkie cylindry. Najczęściej są one wykonane z czystego tytanu, a czasami z jego stopu pokrytego rozpyloną plazmą tytanową lub hydroksyapatytem – porowatą substancją ceramiczną, która stymuluje wrastanie implantu w żywą tkankę kostną.

Komentarze (2) Czytaj całość…

Podniesienie dna zatoki szczękowej - tworzenie podstawy do wszczepiania ...

 implanty stomatologiczne
Leczenie implantologiczne zębów jest nieocenionym osiągnięciem dzisiejszej chirurgii szczękowej. Nowoczesne rozwiązania oraz wiedza specjalistów stwarzają coraz to większe możliwości dla osób, które utraciły zęby. Bezdyskusyjnym faktem jest to, iż utrata zębów nie wpływa korzystnie na cały wizerunek człowieka. Pomijając aspekty typowo zdrowotne, to najbardziej widoczną konsekwencją utraty zębów są szybko pojawiające się zmarszczki oraz tzw. zapadnięte usta.

Komentarze (1) Czytaj całość…

Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2020 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie