Zarejestruj / Zaloguj

zaproszenie do zadawania pytań ilustracja W tej sekcji umieszczamy zgłaszane przez Was pytania oraz problemy i jednocześnie przedstawiamy nasze odpowiedzi. Zaznaczamy, że odpowiedzi mają charakter informacyjny, przybliżający zagadnienie z jakim zwracacie się do nas. KAŻDY zgłaszany nam przypadek traktujemy indywidualnie i jednocześnie zwracamy uwagę, że odpowiedzi nie mają charakteru porady medycznej i diagnostycznej. Pytanie wraz z odpowiedzią będzie publikowane na łamach serwisu bez danych mogących zidentyfikować osobę kierującą do nas pytanie. W związku z powyższym gwarantujemy Wam anonimowość, poczucie bezpieczeństwa i swobody w zakresie komunikowania się z redakcją CzasNaZmianę.pl

Dziękujemy za okazane nam zaufanie i jednocześnie zapraszamy do zadawania pytań! :) Czasami warto się przełamać ...
Czy mogę po operacji plastycznej opalać się na plaży?

opalanie po operacji
Niestety opalanie na otwartym słońcu bezpośrednio po jakiejkolwiek operacji nie jest wskazane. Obszary ciała poddane nacięciom powinny być bezwzględnie chronione odzieżą przed promieniami słonecznymi przez ok. 1 miesiąc, zaś opalać je można dopiero po ok. 6 mikesiącach. Zbyt szybka ekspozycja blizn może wywołać nieestetyczne przebarwienia i nieprawidłowe zabliźnianie. Warto jest chęć opalania przedyskutować z lekarzem wykonującym zabieg i zastosować się do jego zaleceń.
 


Co zrobić w przypadku oparzenia skóry nadmiernym opalaniem?

oparzenie skóry
Oparzoną skórę słońcem należy dokładnie schłodzić. Następnie bawełnianymi ściereczkami lub ręcznikiem można zrobić sobie chłodny kompres. Gdy skóra trochę się schłodzi, to można ją delikatnie osuszyć. W aptekach oraz dobrych drogeriach dostępne są obecnie preparaty kojące poparzenia skóry, mają one konsystencję żelu, który chłodzi poparzoną skórę. Stosując je znacznie przyspiesza się proces gojenia skóry, a jednocześnie uśmierza się ból pooparzeniowy.
 


Chcę się zdrowo opalić, tylko nie wiem co mogę zastosować w domu? ...

opalanie
W zaciszu domowym można poddać się następującym „kuracjom opalającym”:
-używając samoopalaczy (dla wprawionych),
-używając balsamów brązujących.

 

Komentarze (2) Czytaj całość…

Zbliża się lato i opalanie, jak w czasie intensywnych kąpieli słonecznych ...

opalanie
Najprostszym zabiegiem pielęgnującym skórę opaloną jest kąpiel w kozim mleku. Jego głównym zadaniem jest nawilżenie i „uspokojenie” skóry. Do zabiegu wykorzystywane jest sproszkowane kozie mleko, bardzo często jest ono aromatyzowane bardzo mocnymi nutami zapachowymi, oczywiście pochodzenia naturalnego.


Czy z wkładkami silikonowymi można się opalać w solarium?

Czy z wkładkami silikonowymi można się opalać w solarium?
Opalanie w solarium nie powoduje uszkodzenia implantów zarówno tych umieszczonych w piersiach, jak i w innych częściach ciała człowieka np. w policzkach.


Czy mechaniczna depilacja wąsików spowoduje ich wzmocnienie?

włoski
Czarne lub szare włoski na twarzy kobiety niewątpliwie nie dodają jej uroku i są przyczyną wielu zmartwień, a nawet kompleksów. Włoski na twarzy można spokojnie depilować metodami mechanicznymi, do których zalicza się m.in. usuwanie ich za pomocą specjalnie wyprofilowanych plastrów. Depilacja mechaniczna przyniesie tymczasowe efekty i po ok. 3 tygodniach zabieg będzie trzeba powtórzyć, natomiast same włoski nie wzmocnią się.
 

Komentarze (1) Czytaj całość…

Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie