Zarejestruj / Zaloguj

Rekonstrukcja piersi - wszystko o zabiegu

rekonstrukcja piersi
Nadrzędną przesłanką rekonstrukcji piersi jest walka o kobietę, o komfort związany z jej fizycznością, ale przede wszystkim o jej psychikę, która została poddana próbie podczas konfrontacji z poważną chorobą. Decyzję o poddaniu się rekonstrukcji podejmuje kobieta, to od niej zależy, czy pogodzi się ze zmianą swojego ciała, czy zacznie walczyć o przywrócenie swojego poprzedniego wyglądu.


Redukcja piersi - przebieg operacji i rekonwalescencja

redukcja za dużych piersi
Podstawowym warunkiem kwalifikującym pacjentkę do operacji to dobry ogólny stan jej zdrowia. Wszelkie zaobserwowane nieprawidłowości powinny zostać zgłoszone lekarzowi. Operacja przeprowadzona jest w znieczuleniu ogólnym i w związku z tym pacjentka nie może przyjmować w tym dniu żadnych pokarmów ani płynów. Czas, w jakim pacjentka będzie pod nadzorem anestezjologa podczas operacji to 2-3 godziny.

Komentarze (14) Czytaj całość…

Wkładki silikonowe, czy wypełnione solą fizjologiczną?

wkładki silikonowe i wkładki wypełnione solą fizjologiczną
Pomimo faktu, iż silikon jest bardzo popularny, wkładki wypełnione solą fizjologiczną zapewniają pewne korzyści, których silikon nie może spełnić. Implant wykonany z wykorzystaniem soli fizjologicznej ma łatwo dostosowującą się objętość wypełnienia, twój lekarz jest w stanie dopasować implant podczas operacji, w przeciwieństwie do wkładek silikonowych, których objętość jest wcześniej ustalona i nie może być zmieniona.

Komentarze (13) Czytaj całość…

Ekspanderoprotezy - dwukomorowe implanty ze zintegrowaną zastawką ...

ekspanderoprotezy - dwukomorowe implanty
Obecnie producenci ekspanderów tkanek prześcigają się w opracowywaniu co raz to nowszych technologii wszczepiania implantów piersi. Koncentrują się zwłaszcza na metodach, które mają pomóc kobietom po utracie piersi czy też kobietom ze zniekształconymi piersiami np. po nieszczęśliwych wypadkach.

Komentarze (1) Czytaj całość…

Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie